MS – PRO 12000/6 Dteks 310 micron 1350 gr iplik agirligi toplam 2850 gr teknik özellige sahip MS PRO`yu anlatmaya gerek yok. Teknik özellikleri onun monofilement hali sinifindaki farkini anlatmak için yeterli.
| Uygulanan Sporlar | Profesyonel Futbol, Futbol |
| Üretim Prosesi | Tufted Cut Pile |
| Iplik | |
|---|---|
| Iplik Ham Maddesi | 100 % PE Monofilament UV Dayanikli |
| Iplik Agirligi | 12000/6 D-Tex |
| Film Kesiti | Filament Kalinligi 310 micron Her Filament 1,5 mm |
| Taban Bezi | |
| Toplam Agirligi | Fiber Keçe ve Cam Elyaf katkili 100% PP UV Dayanikli Tek Kat 235 gr/m² |
| Sirt Kaplama | |
| Sirt Kaplama | Carboxylated SBR Lateks 1150 gr/m² 4 mm su Akitma delikleri ile |
| Su Geçirgenlik | 40 Litre / dak m² |
| Hav Özellikleri | |
| Hav Boyu | 55 mm |
| Toplam Hav Boyu | 116 mm |
| Toplam Hav Agirligi | 1350 gr/m² (±%5) |
| Toplam Dügüm Sayisi | 8250 Dügüm/m² |
| Toplam Agirlik | 2750 gr/m² (±%5) |
| Boyuna siklik | 13/10 cm |
| Enine siklik | 5/8 inch (1,59 cm) |
| Renk | Field Green |