Adina yakisan bir ürün, adi gibi bütün özellikleri diger tüm sentetik çimlere göre ekstra.
Ortalama 2 kat ip agirligi, 240 micron ip kalinligi, çok yüksek mukavemet evladiyelik bir saha, yeni biçilmis çim görünümü hepsi Monekstra’da.
| Uygulanan Sporlar | Profesyonel Futbol, Futbol |
| Üretim Prosesi | Tufted Cut Pile |
| Iplik | |
|---|---|
| Iplik Ham Maddesi | 100 % PE LSR Yarn, Fibrilated,UV Dayanikli |
| Iplik Agirligi | 12.000/6 D-Tex |
| Film Kesiti | Omurga Kalinligi 240 micron Her Filament 1,5 mm Omurga Yapisi “D” Shape |
| Taban Bezi | |
| Toplam Agirligi | Fiber Keçe ve Cam Elyaf katkili 100% PP UV Dayanikli Tek Kat 235 gr/m² |
| Sirt Kaplama | |
| Sirt Kaplama | Carboxylated SBR Lateks 1150 gr/m² 4 mm su akitma delikleri ile |
| Su Geçirgenlik | 40 Litre / dak m² |
| Hav Özellikleri | |
| Hav Boyu | 55 mm |
| Toplam Hav Boyu | 116 mm |
| Toplam Hav Agirligi | 2400 gr/m² (±%5) |
| Toplam Dügüm Sayisi | 15.300 Dügüm/m² |
| Toplam Agirlik | 3800 gr/m² (±%5) |
| Boyuna siklik | 12/10 cm |
| Enine siklik | 5/16 inch (1,79 cm) |
| Renk | Field green–Lime green |