Fenerbahçe’den, Bursaspor’a sadece Türkiye’de 1000’nin üzerinde sahada uygulanmis, kalitesi kullanicilari tarafindan tescil edilmis, fibrile ip teknolojisinin dorugu ürün Duotuf. Herkes taklit etmeye çalissa da Duotuf’un farki Nurteks müsterileri tarafindan bilinmeye devam edecektir.
| Uygulanan Sporlar | Profesyonel Futbol, Futbol |
| Üretim Prosesi | Tufted Cut Pile |
| Iplik | |
|---|---|
| Iplik Ham Maddesi | 100%PE LSR Xtreme Fibrilated Yarn |
| Iplik Agirligi | 11.000/2 D-Tex |
| Film Kesiti | Her filament 120 micron 6 mm En |
| Taban Bezi | |
| Toplam Agirligi | Keçe ve Elyaf katkili 100% PP UV Dayanikli Tek Kat 165 gr/m² |
| Sirt Kaplama | |
| Sirt Kaplama | Carboxylated SBR Lateks 950 gr/m² 4 mm su Akitma delikleri ile |
| Su Geçirgenlik | 40 Litre / dak m² |
| Hav Özellikleri | |
| Hav Boyu | 50 mm |
| Toplam Hav Boyu | 106 mm |
| Toplam Hav Agirligi | 1190 gr/m² (±%5) |
| Toplam Dügüm Sayisi | 17.850 Dügüm/m² |
| Toplam Agirlik | 2300 gr/m² (±%5) |
| Boyuna siklik | 14/10 cm |
| Enine siklik | 5/16 inch (1,79 cm) |
| Renk | Olive green-Sports green |